100 YILIN BAYRAMI

Kasım 1, 2023 0 comments Nak Yönetim Categories HABER
Türk milletinin istiklal ve özgürlük mücadelesinin en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlama etkinlikleri, 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. 29 Ekim sabahı okul bando takımımızın katıldığı ilçe programı Kuşadası Özer Türk Stadyumunda gerçekleşti. Özel Ü. Naci Akdoğan Okulları kutlama programımız, okul bando takımımız önderliğinde tüm öğrencilerimizin yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından cumhuriyet değerlerinden bahsedilen konuşmayı Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN yaptı. Türkçe Öğretmenlerimizden Hülya ALTAY KAYGUSUZ’un sunuculuğunu yaptığı program, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” konulu mektup yarışmasında ilçe birincisi olan 7/A sınıfı öğrencilerimizden İdil O.’ya ödülünün Kurucu Temsilcimiz Mehmet Hakan KALELİOĞLU ile Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından takdim edilmesiyle devam etti.
Ayrıca yazdığı şiirle aynı yarışmada okulumuzu temsil eden öğrencimiz 6/C sınıfından Egemen Deniz K., cumhuriyet sevgisini dile getirdiği şiirini coşkuyla okudu. Müzik Öğretmenlerimiz Fırat KEMEÇ, Muhammed TÜFEKCİ ve Modern Dans Öğretmenimiz Luda EMİNOĞLU ile hazırlanan ana sınıfı öğrencilerimiz, “Cumhuriyet” ve “Ata’m Ata’m” şarkılarını; ilkokul öğrencilerimiz ise “100. Yıl” marşını hep bir ağızdan söylediler.
Ata’mıza atfedilen “Atabarı” oyununu da oynayan ilkokul öğrencilerimiz velilerimizin de coşkulu katılımıyla gösterilerini sonlandırdı.
Müzik öğretmenlerimizin haftalardır hazırlandığı “100 Ritim Gösterisi”nde Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği dört şarkıdan oluşan repertuvara hep bir ağızdan eşlik edildi. Toplu dans gösterilerimizde ortaokuldan bir grup öğrencimiz vals gösterisini sundular.
Halk Oyunları Öğretmenlerimiz Melih TAŞER, İmdat DEMİR ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Selin ÇETİN’in hazırladığı dans gösterisi Zeybek oyunu ile devam etti. 7/A sınıfı öğrencilerimizden Batu Osman B. Atatürk’ü canlandırarak “Sarı Zeybek”i oynadı. Tören alanımızı dolduran velilerimizden tam not alan duygu dolu bu gösteri “İşte Bu Yüzden” pankartının açılmasıyla son buldu.