SOSYAL ETKİNLİKLERİMİZ

VOLEYBOL

VOLEYBOL

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybolda fiziksel anlamda ‘uzun kas’ diye tabir edilen esnek vücut formuna ihtiyaç duyulduğu için bu sporla uğraşanların vücut şekli de bu esnek form doğrultusunda gelişir. Voleybolda vücudun bütün bölüm ve kasları kullanıldığı için vücut formu da dengeli bir şekilde gelişir. Hem yerde hem havada birçok hareket gerçekleştirildiği için vücut kütlesi, dengeli bir şekilde artar.

“Voleybol oynayan çocuklar dengeli ve düzenli beslenme bilincine sahip olur!”
Voleybolun psikolojik ve sosyal etkileri iç içe geçen iki kavramdır. Voleybol iki baskın özelliğe sahiptir. Bunlardan birincisi takımlar arasında file olması sebebi ile voleybolun ‘şiddete kapalı’ bir spor dalı olması; diğeri de ‘takım sporu’ olmasıdır. “Yardımlaşma duygusu sahada gelişir!”
Voleybolda mutlaka paslaşma sağlanır. Sonuca gitmek için takımdaki diğer oyunculara gereksinim duyulur. “Voleybol oynayan çocuklar, zamanı verimli kullanır!”
Voleybol, uzun ve kısa vadede hedef belirleyip, bu hedeflere ulaşma konusunda yöntem geliştirmeyi öğretir. Voleybol sayesinde sorumluluk duygusu erken yaşta gelişir!”
Voleybol oynayan çocuklar, sorumluluk alıp, bunları yerine getirmeyi öğrenir. Bireysel sorumluluğunun yanı sıra takımı için de sorumluluk taşıdığının bilincinde olan çocuklar, ekibindeki zayıflıkları da tolere etmesi gerektiğini kavrar.
 “Çocukların iletişim becerileri güçlenir!”
Voleybolun bir diğer avantajı da arkadaşlık ilişkilerini güçlendirmesidir. Tüm bunlardan yola çıkarak öğrencilerimizi voleybolda desteklemekteyiz.

TENİS

Tenis, başlı başına sosyal yaşamı destekler... Öğrencilerimiz tenis sayesinde, hem özel hay

HALK OYUNLARI

Çocukların aynı müzikte, aynı hareketleri yaparak aynı sesi çıkarmaları, toplu halde elele

MODERN DANS

Dans etmek, çocuğun kendini ifade etmesinin alternatif bir yoludur. Çocuğunuzun seçtiği dans t

DRAMA

Drama çocuklarımızın hayal güçlerini geliştiren, kendisini ve hayatı tanımalarını sağlay