Okul Ortamı

SINIFLAR

Hem mimari, hem de donanım açısından oldukça iyi koşullara sahip olan okulumuzda sınıflarımız; en ince ayrıntısına kadar planlanarak öğrencinin her türlü gereksinimine yanıt verecek özelliktedir. Okulumuz, projeksiyon cihazı, akıllı tahta, öğrenciye ait dolap ve öğrencilerimizin gereksinimlerine yanıt verecek kadar geniş mekana sahiptir ve sınıflarımız konum itibariyle geniş, canlı, bol ışık alan mekanlardır.

OKUL BAHÇESİ

Okul bahçemiz bol yeşil alana ve yüzlerce ağaca sahiptir. Bölgenin en iyi okul bahçesi seçilen bahçemizde öğrencilerimiz için ayrılan oyuncak alanı yanında diledikleri gibi oyunlar oynayabilecekleri ve sohbet edebilecekleri oturma alanları da bulunmaktadır.

OKUL ÖNCESİ OYUN BAHÇESİ

Anaokulu ve Anasınıfı öğrencilerimiz okul öncesi parkımızda bulunan kaydırak, salıncak, bahçe oyuncakları gibi bedensel, sosyal-duygusal ve öz bakım gelişimlerini destekleyici araçları öğretmenlerinin gözetiminde eğlenceli bir şekilde kullanmaktadır.

OKUL ÖNCESİ OYUN ODASI

Öğrencilerimiz; okula geldikleri andan itibaren öğretmenlerinin gözetiminde, serbest zaman etkinlik saatlerini oyun odalarında bulunan ilgi köşelerinde( evcilik köşesi, dolgu oyuncaklar köşesi, tamir oyuncakları köşesi, kitap köşesi, manav köşesi vb. meslek gruplarının bulunduğu köşeler)gruplar halinde oynayarak, bir sonraki etkinliklerine hazırlanmaktadır.

KAFETERYA

Okul bahçemizde bulunan kafeteryamızda öğrencilerimizin sağlığına uygun her türlü yiyecek-içecek bulunmasıyla birlikte kafeteryamız hijyen kurallarına da uygundur.

 

YEMEKHANE

Okulumuzda yemeklerin hazırlanması, pişirilmesi yemek şirketi tarafından dengeli beslenme kavramı doğrultusunda sağlığa uygun bir ortamda yapılmaktadır. Öğrencilerimizin yaş grupları ve dengeli beslenme kuralları dikkate alınarak, kalori değeri hesaplanarak yemek listeleri oluşturulmaktadır. Öğle yemeğine katılmayan öğrenciler düzenli ve temiz hizmet veren kafeteryalarımızdan yararlanırlar.

Öğrencilerimiz sınıf öğretmenlerinin gözetiminde yemek yerler. Öğrencilerimiz 3.sınıfa kadar  kendileri için görevliler tarafından hazırlanmış masalara otururlar 4.sınıftan itibaren self servis yöntemi ile kendi yemeklerini alırlar. Öğrenciler, öğretmenleri ile aynı ortamda yemek yerler. Anaokulu öğrencileri sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi ara beslenme olmak üzere üç öğün, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz öğle yemeği ve ikindi ara beslenme olmak üzere iki öğün yemek hizmeti alırlar.

SATRANÇ SALONU

Dersleri aktif olarak işleyebilmek amacı ile; turnuva standartlarına uygun satranç takımlarından ve satranç eğitim panosundan yararlanılmaktadır.

Öğrencilerimize küçük yaşlardan itibaren satranç felsefesinin benimsetilmesi, mantıksal ve matematiksel zekalarını geliştirmelerine yardımcı olmak, ezberci eğitimden uzak sorgulamayı öğrenen sorunlarına çözüm bulabilen bireyler olmasını amaçlamaktadır.

Hedefimiz; Öğrencilerimize satrancı sevdirmek, zamanı iyi kullanmayı öğretmek, konsantrasyonu arttırmak, rakibine saygılı olmayı öğretmek, kayıplarda “Neden kaybettim?” sorgusunu kendinde araştırmayı ve yenilginin nasıl başarıya dönüştürüleceğini öğrenmesine yardımcı olmaktır.