TEBRİKLER

Aralık 2, 2023 0 comments Nak Yönetim
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okul bünyemizde düzenlenen şiir, mektup ve resim dallarında derece alan öğrencilerimiz açıklandı.Resim dalında Ilgın A., Emir Ö.;şiir dalında M.Ömer I.,Asya T.; mektup dalında Eylül K.’ye
hediyeleri Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından verildi. Bu hafta içerisinde gerçekleştirilen voleybol turnuvasında rakibini 2-0 yenerek bizleri gururlandıran “Küçük Kızlar Voleybol Takımı”ndaki öğrencilerimiz başarılarından dolayı kutlandı.

Aralık 2, 2023 0 comments Nak Yönetim

Türk tiyatro yönetmeni ve oyun yazarı Haluk IŞIK, öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Okulumuzun konferans salonunda düzenlenen söyleşiye 5, 6 ve 7.sınıf öğrencilerimiz katıldı. Yazarımızın ”Barışa Davet” ve ”Oğlum Mustafa” adlı kitaplarını okuyan öğrencilerimiz, eser ile ilgili merak ettiklerini sordular. Işık, yazar olmaya nasıl karar verdiğini anlattı ve şimdiye kadar yazmış olduğu kitaplar hakkında bilgi verdi. Geleceği oluşturacak çocuklardan çok okumalarını ve mutlaka araştırma yapmalarını istedi. Etkinlik sonunda kitaplarını imzalayan Haluk IŞIK’a okulumuz adına Türkçe Zümresi tarafından ölümsüzlük sembollerinden olan limon ağacı hediye edildi. Katılımlarından dolayı kıymetli yazarımıza çok teşekkür ederiz.

 

 

HALLOWEEN DAY

Kasım 1, 2023 0 comments Nak Yönetim

İngilizce dersindeki “Yabancı Kültürleri Tanıma” ünitesinden yola çıkılarak okulumuzda Cadılar Bayramı ile ilgili etkinlikler düzenlendi. Okul Öncesi İngilizce Öğretmenlerimiz Banu BALTA ve Nida İMAMOĞLU ile İlkokul İngilizce Öğretmenlerimizden Aslı KULAY KALIN ve Hülya PİŞKİN tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki 1 ve 2.sınıf öğrencilerimizin sabah tören alanında hep bir ağızdan şarkı söylemesi ile başladı. Ardından okul öncesi öğrencilerimiz öğrendikleri İngilizce Halloween cümlelerini kullanarak Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN’ı odasında ziyaret ettiler. Ellerinde ikramlarıyla sınıflarına dönen miniklerimiz gün boyu şarkılar ve oyunlarla keyifli bir gün geçirdiler.Kendi kültürlerine her zaman sahip çıkmayı ilke edinen öğrencilerimiz, bu etkinlik ile farklı kültürlere saygı duymayı da pekiştirmiş oldular.

100 YILIN BAYRAMI

Kasım 1, 2023 0 comments Nak Yönetim
Türk milletinin istiklal ve özgürlük mücadelesinin en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlama etkinlikleri, 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. 29 Ekim sabahı okul bando takımımızın katıldığı ilçe programı Kuşadası Özer Türk Stadyumunda gerçekleşti. Özel Ü. Naci Akdoğan Okulları kutlama programımız, okul bando takımımız önderliğinde tüm öğrencilerimizin yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından cumhuriyet değerlerinden bahsedilen konuşmayı Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN yaptı. Türkçe Öğretmenlerimizden Hülya ALTAY KAYGUSUZ’un sunuculuğunu yaptığı program, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” konulu mektup yarışmasında ilçe birincisi olan 7/A sınıfı öğrencilerimizden İdil O.’ya ödülünün Kurucu Temsilcimiz Mehmet Hakan KALELİOĞLU ile Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından takdim edilmesiyle devam etti.
Ayrıca yazdığı şiirle aynı yarışmada okulumuzu temsil eden öğrencimiz 6/C sınıfından Egemen Deniz K., cumhuriyet sevgisini dile getirdiği şiirini coşkuyla okudu. Müzik Öğretmenlerimiz Fırat KEMEÇ, Muhammed TÜFEKCİ ve Modern Dans Öğretmenimiz Luda EMİNOĞLU ile hazırlanan ana sınıfı öğrencilerimiz, “Cumhuriyet” ve “Ata’m Ata’m” şarkılarını; ilkokul öğrencilerimiz ise “100. Yıl” marşını hep bir ağızdan söylediler.
Ata’mıza atfedilen “Atabarı” oyununu da oynayan ilkokul öğrencilerimiz velilerimizin de coşkulu katılımıyla gösterilerini sonlandırdı.
Müzik öğretmenlerimizin haftalardır hazırlandığı “100 Ritim Gösterisi”nde Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği dört şarkıdan oluşan repertuvara hep bir ağızdan eşlik edildi. Toplu dans gösterilerimizde ortaokuldan bir grup öğrencimiz vals gösterisini sundular.
Halk Oyunları Öğretmenlerimiz Melih TAŞER, İmdat DEMİR ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Selin ÇETİN’in hazırladığı dans gösterisi Zeybek oyunu ile devam etti. 7/A sınıfı öğrencilerimizden Batu Osman B. Atatürk’ü canlandırarak “Sarı Zeybek”i oynadı. Tören alanımızı dolduran velilerimizden tam not alan duygu dolu bu gösteri “İşte Bu Yüzden” pankartının açılmasıyla son buldu.

GAZİLER GÜNÜ

Eylül 20, 2023 0 comments Nak Yönetim

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallık rütbesi ve gazilik ünvanının verilmesi nedeniyle bugün “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bizler de Ü.Naci Akdoğan Okulları olarak sabah töreninde bir anma programı düzenledik. Programın sunuculuğu 7/A sınıfı öğrencilerimizden Bade Ş. tarafından; günün anlam ve önemini belirten konuşma Nuran B. tarafından yapıldı.”Gazi Kemal’in Askerleri” adlı şiir, Batu Osman B. ile Raziye Nisan Y. tarafından okundu. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatan uğruna canını ortaya koymuş tüm gazilerimize minnettarız.

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE “MERHABA”

Eylül 11, 2023 0 comments Nak Yönetim

Özel Ü.Naci Akdoğan Okulları olarak güneşli bir sonbahar sabahında, yarım asırlık ağaçlarımızın gölgesinde yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Sosyal Etkinlik Koordinatörümüz Aslı İLHAN tarafından sunulan,2023-2024 eğitim öğretim döneminin açılış programında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından yapıldı. 3/B sınıfı öğrencilerimizden Eylül Tanem U., ilk gün heyecanını dile getiren şiiri okudu.Her yıl gerçekleştirilen “İlk Ders”konuşması İlkokul Müdür Yardımcımız Bahar TOLA tarafından yapıldı.1.sınıf öğrencilerimiz,Müzik Öğretmenimiz Fırat KEMEÇ öncülüğünde “Özgürlük” şarkısını seslendirdiler.Ardından,Atatürk ilke ve inkılapları ışığında olan,alanında yetkin ve mesleğini seven öğretmen kadromuz tanıtıldı. KEGEV Başkanımız Şefik SÖZER ile Kurucu Temsilcimiz Mehmet Hakan KALELİOĞLU yeni dönem için temennilerde bulundu.Öğretmenlerimiz hep bir ağızdan Öğretmen Marşı’nı söylediler.İlk ders zilini çalmasıyla 10.Yıl Marşı eşliğinde tüm öğrencilerimiz bayrakları ile sınıflarına geçtiler.Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

OKULA BAŞLIYORUM

Eylül 5, 2023 0 comments Nak Yönetim
Öğrencilerimizin okulunu ve öğretmenlerini tanımaları ve birbirleriyle kaynaşmaları amacıyla gerçekleştirilen “Uyum Programı” bugün başladı.
2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Bu yıl okulumuzun ilk zili, okul öncesi ve 1.sınıf öğrencilerimiz için çaldı. Sabah saatlerinde velilerimizle birlikte okula gelen öğrencilerimizi çizgi film kahramanları karşıladı.Sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimizin yaka kartlarını taktılar. Sunuculuğunu Sosyal Etkinlik Koordinatörümüz Aslı İLHAN’ın yaptığı program, saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN, konuşmasıyla miniklerimizin heyecanına ortak oldu. Öğrencilerimiz hep birlikte oyunlar oynadılar, yarışmalar yaptılar.Oryantasyonumuzun ilk günü hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi. Yeni eğitim-öğretim yılında öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

ANNEM-BABAM OKULA BAŞLADI

Ekim 10, 2022 0 comments Nak Yönetim

Okula başlamak çocuklarımız için büyük bir heyecandır. 6 yaşındaki çocuklar öğrenme olgunluğuna erişmişlerdir. Bu süreci en iyi şekilde geçirebilmeleri adına Okul Psikoloğumuz Konca DUMAN ve sınıf öğretmenlerimiz Güldehan ALBEYOĞLU ile Sercan YARARBAŞ, birinci sınıf velilerimize üç oturumdan oluşan seminer programı hazırladılar. Oturumun ilkinde “Okuma Yazmayı Öğrenme Süreci” konulu bilgilendirme yapıldı. Yoğun ve verimli geçen bu çalışmada katılım sağlayan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

KUŞADASI-MARL

Ekim 10, 2022 0 comments Nak Yönetim

İlçemizin kardeş şehri olan “Marl”dan gelen delegelerimiz, Kuşadası Belediyesi Temsilcisi Burcu KANBAL ile okulumuzu ziyaret ettiler.Birlikte Willy-Brandt Gesamtschule kardeş okulumuzla yürüttüğümüz proje ile ilgili gelişmeleri görüşerek öğrenci değişim programı kapsamında fikir alışverişinde bulunduk.

 

 

 

ETWINNING PROJELERİMİZ

Mayıs 6, 2022 0 comments Nak Yönetim
278080970_5071972416232951_3412577418938446381_n
278034232_5071972409566285_2387888658434003503_n
278067956_5071972406232952_7519789738802648007_n
278017823_5071972412899618_302900499289071707_n
previous arrow
next arrow

 

2. Sınıf öğrencilerimiz, İngilizce öğretmenleri Gülser ADIBELLİ GÜVEN’in kurduğu “I Sing I Learn” isimli projede yerlerini aldılar. İngilizce öğretmenimiz Özge Özveri DAĞLI’nın da üye olduğu bu projede, öğrencilerimiz değişik Web.2.0 araçlarını kullanarak projeye katkı sağlayacaklar. İlk kez Etwinning projesinde yer almanın gururunu ve mutluluğunu yaşayan öğrencilerimiz, Bilgisayar sınıfımızda bir araya geldiler ve hazırladıkları görselleri, okul koridorlarındaki panolarına asarak projenin tanıtımını yaptılar.
Projede yer alan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.