GAZİLER GÜNÜ

Eylül 20, 2023 0 comments Nak Yönetim

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallık rütbesi ve gazilik ünvanının verilmesi nedeniyle bugün “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bizler de Ü.Naci Akdoğan Okulları olarak sabah töreninde bir anma programı düzenledik. Programın sunuculuğu 7/A sınıfı öğrencilerimizden Bade Ş. tarafından; günün anlam ve önemini belirten konuşma Nuran B. tarafından yapıldı.”Gazi Kemal’in Askerleri” adlı şiir, Batu Osman B. ile Raziye Nisan Y. tarafından okundu. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatan uğruna canını ortaya koymuş tüm gazilerimize minnettarız.

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE “MERHABA”

Eylül 11, 2023 0 comments Nak Yönetim

Özel Ü.Naci Akdoğan Okulları olarak güneşli bir sonbahar sabahında, yarım asırlık ağaçlarımızın gölgesinde yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Sosyal Etkinlik Koordinatörümüz Aslı İLHAN tarafından sunulan,2023-2024 eğitim öğretim döneminin açılış programında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından yapıldı. 3/B sınıfı öğrencilerimizden Eylül Tanem U., ilk gün heyecanını dile getiren şiiri okudu.Her yıl gerçekleştirilen “İlk Ders”konuşması İlkokul Müdür Yardımcımız Bahar TOLA tarafından yapıldı.1.sınıf öğrencilerimiz,Müzik Öğretmenimiz Fırat KEMEÇ öncülüğünde “Özgürlük” şarkısını seslendirdiler.Ardından,Atatürk ilke ve inkılapları ışığında olan,alanında yetkin ve mesleğini seven öğretmen kadromuz tanıtıldı. KEGEV Başkanımız Şefik SÖZER ile Kurucu Temsilcimiz Mehmet Hakan KALELİOĞLU yeni dönem için temennilerde bulundu.Öğretmenlerimiz hep bir ağızdan Öğretmen Marşı’nı söylediler.İlk ders zilini çalmasıyla 10.Yıl Marşı eşliğinde tüm öğrencilerimiz bayrakları ile sınıflarına geçtiler.Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

OKULA BAŞLIYORUM

Eylül 5, 2023 0 comments Nak Yönetim
Öğrencilerimizin okulunu ve öğretmenlerini tanımaları ve birbirleriyle kaynaşmaları amacıyla gerçekleştirilen “Uyum Programı” bugün başladı.
2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Bu yıl okulumuzun ilk zili, okul öncesi ve 1.sınıf öğrencilerimiz için çaldı. Sabah saatlerinde velilerimizle birlikte okula gelen öğrencilerimizi çizgi film kahramanları karşıladı.Sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimizin yaka kartlarını taktılar. Sunuculuğunu Sosyal Etkinlik Koordinatörümüz Aslı İLHAN’ın yaptığı program, saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN, konuşmasıyla miniklerimizin heyecanına ortak oldu. Öğrencilerimiz hep birlikte oyunlar oynadılar, yarışmalar yaptılar.Oryantasyonumuzun ilk günü hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi. Yeni eğitim-öğretim yılında öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

ANNEM-BABAM OKULA BAŞLADI

Ekim 10, 2022 0 comments Nak Yönetim

Okula başlamak çocuklarımız için büyük bir heyecandır. 6 yaşındaki çocuklar öğrenme olgunluğuna erişmişlerdir. Bu süreci en iyi şekilde geçirebilmeleri adına Okul Psikoloğumuz Konca DUMAN ve sınıf öğretmenlerimiz Güldehan ALBEYOĞLU ile Sercan YARARBAŞ, birinci sınıf velilerimize üç oturumdan oluşan seminer programı hazırladılar. Oturumun ilkinde “Okuma Yazmayı Öğrenme Süreci” konulu bilgilendirme yapıldı. Yoğun ve verimli geçen bu çalışmada katılım sağlayan tüm velilerimize teşekkür ederiz.

KUŞADASI-MARL

Ekim 10, 2022 0 comments Nak Yönetim

İlçemizin kardeş şehri olan “Marl”dan gelen delegelerimiz, Kuşadası Belediyesi Temsilcisi Burcu KANBAL ile okulumuzu ziyaret ettiler.Birlikte Willy-Brandt Gesamtschule kardeş okulumuzla yürüttüğümüz proje ile ilgili gelişmeleri görüşerek öğrenci değişim programı kapsamında fikir alışverişinde bulunduk.

 

 

 

ETWINNING PROJELERİMİZ

Mayıs 6, 2022 0 comments Nak Yönetim
278080970_5071972416232951_3412577418938446381_n
278034232_5071972409566285_2387888658434003503_n
278067956_5071972406232952_7519789738802648007_n
278017823_5071972412899618_302900499289071707_n
previous arrow
next arrow

 

2. Sınıf öğrencilerimiz, İngilizce öğretmenleri Gülser ADIBELLİ GÜVEN’in kurduğu “I Sing I Learn” isimli projede yerlerini aldılar. İngilizce öğretmenimiz Özge Özveri DAĞLI’nın da üye olduğu bu projede, öğrencilerimiz değişik Web.2.0 araçlarını kullanarak projeye katkı sağlayacaklar. İlk kez Etwinning projesinde yer almanın gururunu ve mutluluğunu yaşayan öğrencilerimiz, Bilgisayar sınıfımızda bir araya geldiler ve hazırladıkları görselleri, okul koridorlarındaki panolarına asarak projenin tanıtımını yaptılar.
Projede yer alan tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

 

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Kasım 25, 2021 0 comments Nak Yönetim
ÖĞRETMENLER GÜNÜ
24 Kasım Öğretmenler Günü’nü okul bahçemizde gerçekleştirdiğimiz küçük bir törenle kutladık. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve sonsuzluğa göçmüş tüm öğretmenler adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, sınıf öğretmenlerimizden Belma Apaydın’ın günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmasıyla devam etti. 8.sınıf öğrencilerimizden Karya Demir’in öğretmenler için yazdığı kompozisyonunu okumasının ardından 4. Sınıf öğrencilerimiz, Müzik öğretmenimiz Fırat Kemeç yönetiminde “Öğretmenler Günü” şarkısını seslendirdi. Satranç öğretmenimiz Esra HELVACIKARA’nın düzenlediği “24 Kasım Satranç Turnuvası”nın kazananı 2/A sınıfı, kupasını İlkokul Müdür Yardımcımız Muhammed Tüfekci’nin elinden aldıktan sonra geleneksel çarşamba dansımızı bu kez öğretmenlerimizle gerçekleştirdik. Kutlama törenimiz böylece coşkulu bir şekilde sona erdi.
Öğle tatilinde ise İdari binanın önündeki alanda, öğretmenlerimize, bugünün anısına Okul Aile Birliği üyelerimiz tarafından çiçek takdim edildi ve Kurucu Temsilcimiz Turhan Kesim tarafından pasta kesilerek ikram edildi.

DOĞA ANA

Kasım 4, 2021 0 comments Nak Yönetim
 
5. Ve 6. Sınıf öğrencilerimiz, bugün Ada Modern Sanat Galerisi’nde yer alan resim ve heykel sergisini ziyaret etti.
İki ayrı grup halinde gerçekleşen sergi ziyaretinde, 6. sınıflarımıza İngilizce öğretmenimiz Gülser Güven ve Rehberlik öğretmenimiz Gizem Çeliker; 5. sınıflarımıza ise Almanca öğretmenimiz Yeşim Kalyon eşlik etti. Sergide hazır bulunan Görsel Sanatlar öğretmenimiz Ebru Oral ise eserlerle ilgili bilgilendirmede bulundu.
Doğa, kuvvet ve direnç gibi kavramlar üzerine yoğunlaşan Cem Sağbil’in “Doğa Ana” adlı sergisinde yer alan eserleri dikkatle inceleyen öğrencilerimiz, eserlerin güzelliği karşısında hayranlıklarını gizleyemedi.
 
 
 
 
 

ÇARŞAMBA DANSI

Ekim 18, 2021 0 comments Nak Yönetim
Geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz çarşamba dansımıza bu hafta, öğrencilerimiz kendi tasarladıkları rengârenk şapkalarla renk kattılar. Birbirinden ilginç tasarımlara imza atan öğrencilerimiz, son derece enerjik danslarından sonra da şapkalarıyla dolaşmaya devam ettiler.

DEĞERLER EĞİTİMİ-SAYGI

Ekim 18, 2021 0 comments Nak Yönetim
DEĞERLER EĞİTİMİ-SAYGI
Değerler Eğitiminde bu ay SAYGI konusu işlendi. Bayrak Töreni sonrasında, 1/A sınıfı öğrencilerimiz, sınıf öğretmenleri Seher KAYA öncülüğünde hazırladıkları mini programla önce bir değer olarak saygının önemi üzerinde durdular, ardından da hep birlikte”SAYGI” isimli şarkıyı söylediler .