KARDEŞ OKUL PROJEMİZ

Mayıs 28, 2024 0 comments Nak Yönetim
Mayıs ayının ilk haftası Kuşadası ile kardeş şehir olan Marl’dan gelen, kardeş okulumuz Willy-Brandt Gesamtschule öğretmenlerini, öğrencilerini okulumuz ve velilerimiz olarak Kuşadası’nda ağırladık. Altı günlük programın ilk günü okulumuzun tanıtımıyla başlayıp Kuşadası Belediye Başkanı ziyareti ile devam etti. Sonraki günlerde ise çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler ile öğrencilerimizi bir araya getirdik. Selçuk Meryem Ana Evi, İzmir ve Pamukkale gezisi ile kültürümüzü tanıtıp Atlantique Holiday Club Tortuga Aqua Parkta da eğlenceyi garantiledik. Son gün velilerimiz ve misafirlerimiz ile Arya Güvercinada Tesisinde akşam yemeğinde bir araya gelip ardından Elifname Dans ve Sanat Merkezinde karaoke ile keyifli dakikalar yaşadık. Bir haftalık ziyaret, dolu dolu ve oldukça eğlenceli geçti. Misafirlerimiz hem okulumuz hem de velilerimiz tarafından çok güzel ağırlandı. Projemiz, katılım sağlayan tüm öğrencilerimiz ve aileleri için unutulmaz anılarda yerini aldı.

EGE BÖLGESİ ÖZEL OKULLAR DERNEĞİNE EV SAHİPLİĞİ

Mayıs 28, 2024 0 comments Nak Yönetim
EGE BÖLGESİ ÖZEL OKULLAR DERNEĞİNE EV SAHİPLİĞİ
Ege Bölgesi Özel Okullar Derneği aylık Yönetim Kurulu Toplantısı, 15 Mayıs 2024 Çarşamba günü okulumuzun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kadir AÇIKBAŞLAR öncülüğünde ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla bir araya gelindi. Toplantı,eğitim adına yapılabilecek fikir alışverişinin ardından Atlantique Holiday Club’taki öğle yemeğiyle sona erdi.

EBEDİYETE KADAR SÖNMEYECEK BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİN SEMBOLÜ

Mayıs 28, 2024 0 comments Nak Yönetim
EBEDİYETE KADAR SÖNMEYECEK BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİN SEMBOLÜ
19 Mayıs 1919, “Ya istiklal ya ölüm!” düşüncesiyle yürütülen Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak tarihe geçmiştir. Atatürk, bağımsızlık ve aydınlanma meşalesini yaktığı bugünü “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. Bizler de bugünü kutlamak için okul kampüsümüzde velilerimiz ile bir araya geldik. Sunuculuğunu Sosyal Etkinlik Koordinatörümüz Aslı İLHAN’ın yaptığı törenimiz okul bando takımımızın eşliğinde öğrencilerimizin yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Ortaokul Müdür Yardımcımız Sinem ÖZYAĞCI tarafından yapıldı. Ritim grubumuzun coşku dolu performansının ardından hep bir ağızdan “Türk Gençliği’nin Ata’ya Cevabı” okundu. Ortaokuldan bir grup öğrencimiz toplu olarak zeybek oynadı, Atatürk devrimlerini konu alan dramayı canlandırdı. Modern dans grubu öğrencilerimiz kurdele dans gösterisinde hünerlerini sergiledi. Törenimiz basketbol gösterisi ile devam etti. Hep birlikte büyük bir coşkuyla, marşların söylenmesiyle tören sona erdi. Türkiye’nin inşasında ilk tuğlanın konulduğu gün olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir kez daha başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

TEBRİKLER

Aralık 2, 2023 0 comments Nak Yönetim
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okul bünyemizde düzenlenen şiir, mektup ve resim dallarında derece alan öğrencilerimiz açıklandı.Resim dalında Ilgın A., Emir Ö.;şiir dalında M.Ömer I.,Asya T.; mektup dalında Eylül K.’ye
hediyeleri Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından verildi. Bu hafta içerisinde gerçekleştirilen voleybol turnuvasında rakibini 2-0 yenerek bizleri gururlandıran “Küçük Kızlar Voleybol Takımı”ndaki öğrencilerimiz başarılarından dolayı kutlandı.

Aralık 2, 2023 0 comments Nak Yönetim

Türk tiyatro yönetmeni ve oyun yazarı Haluk IŞIK, öğrencilerimiz ile bir araya geldi. Okulumuzun konferans salonunda düzenlenen söyleşiye 5, 6 ve 7.sınıf öğrencilerimiz katıldı. Yazarımızın ”Barışa Davet” ve ”Oğlum Mustafa” adlı kitaplarını okuyan öğrencilerimiz, eser ile ilgili merak ettiklerini sordular. Işık, yazar olmaya nasıl karar verdiğini anlattı ve şimdiye kadar yazmış olduğu kitaplar hakkında bilgi verdi. Geleceği oluşturacak çocuklardan çok okumalarını ve mutlaka araştırma yapmalarını istedi. Etkinlik sonunda kitaplarını imzalayan Haluk IŞIK’a okulumuz adına Türkçe Zümresi tarafından ölümsüzlük sembollerinden olan limon ağacı hediye edildi. Katılımlarından dolayı kıymetli yazarımıza çok teşekkür ederiz.

 

 

HALLOWEEN DAY

Kasım 1, 2023 0 comments Nak Yönetim

İngilizce dersindeki “Yabancı Kültürleri Tanıma” ünitesinden yola çıkılarak okulumuzda Cadılar Bayramı ile ilgili etkinlikler düzenlendi. Okul Öncesi İngilizce Öğretmenlerimiz Banu BALTA ve Nida İMAMOĞLU ile İlkokul İngilizce Öğretmenlerimizden Aslı KULAY KALIN ve Hülya PİŞKİN tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki 1 ve 2.sınıf öğrencilerimizin sabah tören alanında hep bir ağızdan şarkı söylemesi ile başladı. Ardından okul öncesi öğrencilerimiz öğrendikleri İngilizce Halloween cümlelerini kullanarak Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN’ı odasında ziyaret ettiler. Ellerinde ikramlarıyla sınıflarına dönen miniklerimiz gün boyu şarkılar ve oyunlarla keyifli bir gün geçirdiler.Kendi kültürlerine her zaman sahip çıkmayı ilke edinen öğrencilerimiz, bu etkinlik ile farklı kültürlere saygı duymayı da pekiştirmiş oldular.

100 YILIN BAYRAMI

Kasım 1, 2023 0 comments Nak Yönetim
Türk milletinin istiklal ve özgürlük mücadelesinin en büyük eseri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlama etkinlikleri, 28 Ekim Cumartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. 29 Ekim sabahı okul bando takımımızın katıldığı ilçe programı Kuşadası Özer Türk Stadyumunda gerçekleşti. Özel Ü. Naci Akdoğan Okulları kutlama programımız, okul bando takımımız önderliğinde tüm öğrencilerimizin yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından cumhuriyet değerlerinden bahsedilen konuşmayı Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN yaptı. Türkçe Öğretmenlerimizden Hülya ALTAY KAYGUSUZ’un sunuculuğunu yaptığı program, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” konulu mektup yarışmasında ilçe birincisi olan 7/A sınıfı öğrencilerimizden İdil O.’ya ödülünün Kurucu Temsilcimiz Mehmet Hakan KALELİOĞLU ile Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından takdim edilmesiyle devam etti.
Ayrıca yazdığı şiirle aynı yarışmada okulumuzu temsil eden öğrencimiz 6/C sınıfından Egemen Deniz K., cumhuriyet sevgisini dile getirdiği şiirini coşkuyla okudu. Müzik Öğretmenlerimiz Fırat KEMEÇ, Muhammed TÜFEKCİ ve Modern Dans Öğretmenimiz Luda EMİNOĞLU ile hazırlanan ana sınıfı öğrencilerimiz, “Cumhuriyet” ve “Ata’m Ata’m” şarkılarını; ilkokul öğrencilerimiz ise “100. Yıl” marşını hep bir ağızdan söylediler.
Ata’mıza atfedilen “Atabarı” oyununu da oynayan ilkokul öğrencilerimiz velilerimizin de coşkulu katılımıyla gösterilerini sonlandırdı.
Müzik öğretmenlerimizin haftalardır hazırlandığı “100 Ritim Gösterisi”nde Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği dört şarkıdan oluşan repertuvara hep bir ağızdan eşlik edildi. Toplu dans gösterilerimizde ortaokuldan bir grup öğrencimiz vals gösterisini sundular.
Halk Oyunları Öğretmenlerimiz Melih TAŞER, İmdat DEMİR ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Selin ÇETİN’in hazırladığı dans gösterisi Zeybek oyunu ile devam etti. 7/A sınıfı öğrencilerimizden Batu Osman B. Atatürk’ü canlandırarak “Sarı Zeybek”i oynadı. Tören alanımızı dolduran velilerimizden tam not alan duygu dolu bu gösteri “İşte Bu Yüzden” pankartının açılmasıyla son buldu.

GAZİLER GÜNÜ

Eylül 20, 2023 0 comments Nak Yönetim

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM’nin 19 Eylül 1921 günü mareşallık rütbesi ve gazilik ünvanının verilmesi nedeniyle bugün “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bizler de Ü.Naci Akdoğan Okulları olarak sabah töreninde bir anma programı düzenledik. Programın sunuculuğu 7/A sınıfı öğrencilerimizden Bade Ş. tarafından; günün anlam ve önemini belirten konuşma Nuran B. tarafından yapıldı.”Gazi Kemal’in Askerleri” adlı şiir, Batu Osman B. ile Raziye Nisan Y. tarafından okundu. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatan uğruna canını ortaya koymuş tüm gazilerimize minnettarız.

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNE “MERHABA”

Eylül 11, 2023 0 comments Nak Yönetim

Özel Ü.Naci Akdoğan Okulları olarak güneşli bir sonbahar sabahında, yarım asırlık ağaçlarımızın gölgesinde yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Sosyal Etkinlik Koordinatörümüz Aslı İLHAN tarafından sunulan,2023-2024 eğitim öğretim döneminin açılış programında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN tarafından yapıldı. 3/B sınıfı öğrencilerimizden Eylül Tanem U., ilk gün heyecanını dile getiren şiiri okudu.Her yıl gerçekleştirilen “İlk Ders”konuşması İlkokul Müdür Yardımcımız Bahar TOLA tarafından yapıldı.1.sınıf öğrencilerimiz,Müzik Öğretmenimiz Fırat KEMEÇ öncülüğünde “Özgürlük” şarkısını seslendirdiler.Ardından,Atatürk ilke ve inkılapları ışığında olan,alanında yetkin ve mesleğini seven öğretmen kadromuz tanıtıldı. KEGEV Başkanımız Şefik SÖZER ile Kurucu Temsilcimiz Mehmet Hakan KALELİOĞLU yeni dönem için temennilerde bulundu.Öğretmenlerimiz hep bir ağızdan Öğretmen Marşı’nı söylediler.İlk ders zilini çalmasıyla 10.Yıl Marşı eşliğinde tüm öğrencilerimiz bayrakları ile sınıflarına geçtiler.Yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar dileriz.

OKULA BAŞLIYORUM

Eylül 5, 2023 0 comments Nak Yönetim
Öğrencilerimizin okulunu ve öğretmenlerini tanımaları ve birbirleriyle kaynaşmaları amacıyla gerçekleştirilen “Uyum Programı” bugün başladı.
2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizin heyecanı gözlerinden okunuyordu. Bu yıl okulumuzun ilk zili, okul öncesi ve 1.sınıf öğrencilerimiz için çaldı. Sabah saatlerinde velilerimizle birlikte okula gelen öğrencilerimizi çizgi film kahramanları karşıladı.Sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimizin yaka kartlarını taktılar. Sunuculuğunu Sosyal Etkinlik Koordinatörümüz Aslı İLHAN’ın yaptığı program, saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürümüz Hande ÖZCAN, konuşmasıyla miniklerimizin heyecanına ortak oldu. Öğrencilerimiz hep birlikte oyunlar oynadılar, yarışmalar yaptılar.Oryantasyonumuzun ilk günü hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi. Yeni eğitim-öğretim yılında öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.